31 Ekim 2011 Pazartesi

beyaz mutfaklar

MODA BAGNO
MODA BAGNO
kreativ banyo mutfak
Mutfak bence evin en önem alanlarından biri kullanışlı olması çok önemli markaların resimleri fikir vermek adına çok başarılı ama sizin evinizin ölçüleri ,ihtiyaç duyduğunuz kullanmayı sevdiğiniz şeyler öncelikli. Yeni mutfaklarda çekmeceli sistemler ,kiler dolapları, yağ şişeleri için raylı sistemler var.
1
intema mutfak 

4
intema mutfak köşe
2
Pin It!

28 Ekim 2011 Cuma

makarna yapmak:)
Imperia Pasta Machine


     Makarna saf durum buğdayından elde edilen irmikten üretilmektedir. Makarna, karbonhidratlar grubunda yer aldığından metabolizmada çok çabuk parçalanır ve hemen enerjiye dönüşür. Bu nedenle makarnanın sindirimi çok kolaydır. Ayrıca uzun süre tok tutar . Acil enerjiye ihtiyaç duyan sporcular, sanatçılar kısaca fiziksel güç gerektiren işlerle uğraşanlar yemek olarak makarnayı tercih ederler.

Makarnanın besin değerlerini incelediğimizde, içerisinde insan vücudu için çok önemli olan A, B1, B2 vitaminlerinin bulunduğunu, demir içerdiğini, kalsiyum, fosfor, potasyum ve proteinler açısından zengin olduğunu görürüz. Ayrıca makarnada kolesterol 0' dır . Yağ ve sodyum oranı düşüktür.İtalyanların sevilen yemeği makarna çok kolay pişirilen çok çeşitli soslarla farklı tatlar oluşturabileceğimiz bir yemek .
Pin It!

26 Ekim 2011 Çarşamba

Breville Pie Maker

brevilla pie makerBu makinaya bayıldım. Nefis şeyler pişirmek için harika bir makina...


Pin It!

mutfakta kullanılan kalıplar

Halloween Cupcake StencilsHoliday Pie Cutters, Set of 4

OXO Cookie Scoop, Small

OXO Cookie Scoops

Crustless Sandwich Press, Heart

Crustless Sandwich Press, Heart

pancake pen :)

Cupcake Corer


Harika süsleme detayları evde de çok kolayca uygulayabileceğimiz kalıplar ,süsleme aletleri 
Apple Pocket Pie Mold
Apple Pocket Pie Mold

Apple Pocket Pie Mold
apple pocket pie mold
Holiday Cupcake Decorating Kit, Gingerbread
Özellikle elmalı turta yapma aletine bayıldım. Merak ettiğim tatlıların yapım şekliyle ilgili baya fikir verdi bu mutfak ürünleri:)
Pin It!

mutfak aksesuarlarıNordic Ware Egg Waffle PanNordic Ware Rolled Omelette Pan


MAGMA HOT PLATE

Meatball Grill Basket

Bu mağazayı amerika da ilk gördüğümde aklımdan acaba hangi mağazaya benziyor diye düşünmüştüm. dekorasyonu,satılan ürünler, konsept bakıldığında bizdeki Esse mağazasına benziyordu. Hoş şöyle demek lazım Esse mağazası bu mağazadan esinlenmiş olabilir diyelim. Ben gezmekten çok keyif almıştım.Farklı ürünler vardı. Resimlerdeki ürünlerde beğendiklerimden. Ben bakarken çok açıktığımı hissettim. sizde de aynı his olmuştur diye düşünüyorum:)

Pin It!